Dudek Group

O firmie

Dudek Group to kompleks rodzinnych zakładów produkcyjnych z wieloletnią tradycją i bogatym doświadczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą historią i ofertą.

Dudek Group

Dziś ta nowoczesna i funkcjonalna wytwórnia okien, drzwi i dźwigarów drewnianych (I-Beams), która umozliwia budowę domów szkieletowych zarządzana jest przez Henryka Dudka z rodziną, a dzięki umiejętnościom swych pracowników oraz stosowanym technologiom zdobywa uznanie polskich i zagranicznych Klientów. Liczne nagrody i dyplomy otrzymywane przez tę Firmę są tego najlepszym owocem.

  DUDEK
  Wiedehopf
  Hoopoe

Jego nazwa w wielu krajach świata pochodzi od wydawanego odgłosu, lubi przemieszczać się w otwartej przestrzeni nie przesadzając z prędkością rozkłada swój pełny wachlarz piór podczas lądowania. Większość swojego życia spędza na ziemi zwinnie skacząc sobie wśród niskiej roślinności jest to zatem ptak krajobrazu otwartego, który lubi zadomawiać się w lesie.

Historia firmy

Założenie firmy ( 1984 )

Firma Dudek założona została w 1984 r. przez dwóch braci: Huberta i Henryka Dudka. Od początku zajmowała się obróbką drewna, a swoje produkty sprzedawała zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym.

ROZBUDOWA ZAKŁADU ( 1987 )

Zapotrzebowanie na wyroby Firmy Dudek było tak duże, że właściciele zdecydowali się na rozbudowę zakładu. Powstały nowe miejsca pracy, które zapewniły przestrzeń potrzebną do produkcji stolarki na większą skalę.

Rozpoczęcie produkcji okien skandynawskich ( 2000 )

Rozpoczęcie produkcji okien w systemie skandynawskim i sprzedaż na rynku norweskim spowodowało, że Firma Dudek znacząco rozwinęła skrzydła w kategorii exportu.

Wprowadzenie drzwi p-poż. ( 2003 )

Wprowadzenie na rynek krajowy tego produktu z możliwością wykonywania z doborem różnych gatunków drewna, barwiąc w różnych kolorach i modelując w komplecie z drzwiami wewnętrznymi w systemie Jakości ISO 9001:2000 spowodowało wzrost zapotrzebowania w sektorze użyteczności publicznej na drzwi Dudek H&H.

Zmiana działalności spółki ( 2008 )

Odejście wspólnika Huberta Dudka ze spółki firmy Dudek H&H i wykup udziałów.

Rozbudowa zakładu ( 2012 )

Zapotrzebowanie na wyroby Firmy Dudek w Norwegii wzrosły, co spowodowało rozszerzenie wachlarza naszych produktów z rozbudową zakładu.
 

wprowadzenie "i-beams" ( 2013 )

W roku 2013 działalność Firmy została rozszerzona o nowy, innowacyjny produkt – dźwigary drewniane „I-Beams”, które stanowią przełom na rynku budowlanym oraz zwiększają poziom exportu.

drzwi akustyczne ( 2014 )

Przy połączeniu drzwi p-poż. z drzwiami o wysokiej izolacyjności akustycznej Firma Dudek zrealizowała duży projekt, którego realizacją są drzwi na Forum Muzyki we Wrocławiu.

rozbudowa zakładu ( 2015 )

Firma Dudek inwestuje w halę do montażu modułów ścian szkieletowych z myślą wprowadzenia nowego produktu Domy szkieletowe i poszerza swoją ofertę o nowe elementy budownictwa szkieletowego, a zwiększenie zapotrzebowania na dźwigary drewniane I-Beams i pozyskiwanie większej ilości surowca do produkcji belek powoduje szybką realizację budowy hali magazynowej na drewno świerkowe C24 i C30.

zmiana działalności spółki ( 2016 )

Do spółki wchodzą syn i córka Henryka Dudka jako nowi wspólnicy firmy Dudek H&H.

domy szkieletowe ( 2019 )

Dudek Group opierając się na produkcji dźwigarów drewnianych, okien i drzwi realizowanych w kraju, jak i za granicą wprowadziło nowy produkt – domy szkieletowe.
otrzymane nagrody i wyróżnienia
Dudek Group
Rodzinna firma z tradycjami