Okna skandynawskie

Okna skandynawskie DUDEK H&H są produkowane z drewna klejonego warstwowo, zabezpieczonego przed warunkami zewnętrznymi poprzez impregnację i nanoszenie powłok malarskich. Okna skandynawskie wytwarzane są z wykorzystaniem okuć takich firm jak AS Spilka, IPA, Assa Abloy. Wszystkie materiały użyte do produkcji okien skandynawskich są zgodne z odpowiednimi normami europejskimi oraz odpowiednio kontrolowane. Produkcja okien skandynawskich firmy DUDEK H&H jest okresowo audytowana, a produkty posiadają stosowne certyfikaty, w tym certyfikat NDVK.

Okna Skandynawskie

Okna obrotowe otwierane na zewnątrz

Okna otwierane na zewnątrz

Piękno skandynawskiego wzornictwa tkwi w jego prostocie.  Jednym z kluczowych elementów okien skandynawskich jest zastosowanie okien otwieranych na zewnątrz. Ten typ okien maksymalizuje ilość naturalnego światła i wentylację, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do przestrzeni zewnętrznej. Ponadto, okna otwierane na zewnątrz mogą być całkowicie otwarte, co czyni je idealnymi do zastosowania w małych pomieszczeniach. W rezultacie stały się one popularnym wyborem zarówno dla domów, jak i firm w Skandynawii. Dzięki czystym liniom i funkcjonalnej konstrukcji, otwierane na zewnątrz okna skandynawskie są doskonałym sposobem na dodanie odrobiny stylu do każdej przestrzeni.

Okna nieotwierane

Okna przesuwne

Wszystkie modele znajdziesz w naszym katalogu

Niezwykła
solidność wykonania

Okna skandynawskie stanowią silną alternatywę do okien Euro. Całkowicie odmienna konstrukcja pozwala na uzyskanie lepszych parametrów szczelności, wytrzymałości, zabezpieczenia przed włamaniem oraz uzyskanie ciekawych funkcji dotyczących użyteczności okna.

Więcej przestrzeni
Proszę wyobrazić sobie okno, którego otwarcie nie wymaga rozsunięcia zasłony (rolety wewnętrznej), usuwania większych przedmiotów z parapetu okiennego. Okna skandynawskie otwierają się na zewnątrz, co pozwala dowolnie zagospodarować wewnętrzną przestrzeń wokół okna.

Mycie okna staje się przyjemnością
Przemyślana budowa i funkcjonowanie okuć do okien skandynawskich pozwoliło na stworzenie produktu, którego codzienna obsługa nie stwarza już trudności. Mechanizm wspornikowy okien skandynawskich pozwala na obrócenie skrzydła okiennego, a co za tym idzie – czyszczenie zewnętrznej powierzchni okna od wewnątrz.

Bezpieczeństwo
Okna skandynawskie wyposażone są w mechanizmy zapobiegające możliwości nagłego niekontrolowanego otwarcia się okna. Okno uchyla się około 10 cm, następnie blokowane jest przez ogranicznik, dalsze otwarcie okna wymaga użycia obu rąk, aby zwolnić zabezpieczenie przed otwarciem. Ten sam ogranicznik spełnia również funkcję blokady okna w pozycji obróconej 180 stopni, dzięki czemu użytkownik ma obie ręce wolne do umycia okna.

Szczelność
Okna skandynawskie charakteryzują się doskonałą szczelnością potwierdzoną w testach wg normy PN-EN 12207 oraz PN-EN 12208, gdzie osiągnęły najwyższą klasę 4 przepuszczalności powietrza oraz E1350/E1500 wodoszczelności. Konstrukcja okien została zaprojektowana w taki sposób, że wiatr napierając na skrzydło okienne dociska je do ramy, przez co okno staje się szczelniejsze. W przypadku okien otwieranych do wewnątrz siła naporu wiatru może prowadzić do rozszczelnienia okna, natomiast w oknach skandynawskich nie ma możliwości aby to zjawisko wystąpiło.

Szukasz okien skandynawskich? zadzwoń - doradzimy

Zadzwoń do naszego doradcy, który pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich wymagań i budżetu.