Dudek Group

Domy szkieletowe

Wysoka jakość materiałów oraz długoletnie doświadczenie w obróbce drewna pozwoliły nam na stworzenie drewnianej belki dwuteowej o wysokich parametrach wytrzymałościowych.

Dom w stylu nowoczesnym

Dom "zawada"

Zawada – to dom posiadający bardzo wygodny układ pomieszczeń, z wyraźnie wydzieloną strefą dzienną i prywatną na 145 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze połączono salon z jadalnią, znajdującą się przy ciekawie zaprojektowanej kuchni z wejściem do spiżarni. Na parterze znajdują się również gabinet, toaleta i miejsce na garderobę. Wnękę pod schodami można przeznaczyć na małe pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka z miejscem na wannę i prysznic. Ponadto budynek posiada całkiem spory strych.

Dom w stylu tradycyjnym

Dom "sadków"

Sadków – to dom parterowy, posiadający 124 m2 powierzchni użytkowej w ciekawej formie z idealnym, szeroko zadaszonym tarasem. Duże okna nadają budynkowi nowoczesnego charakteru i pięknie doświetlają salon. Układ funkcjonalny budynku składa się z trzech stref. Przestronny salon połączono z dużą jadalnią i kuchnią ze spiżarnią. Strefa prywatna obejmuje trzy ustawne sypialnie i łazienkę. Ostatnia strefa to część gospodarcza z kotłownią, wyposażona w pompę ciepła oraz przejście do jednostanowiskowego garażu.

dudek i-Beams

Szybsza
i tańsza
budowa

Domy szkieletowe

Każdy, kto chciałby szybko zamieszkać we własnym domu, powinien zdecydować się na postawienie budynku szkieletowego. Wbrew pozorom jest to naprawdę solidna i wytrzymała konstrukcja, która dzięki odpowiedniemu eksploatowaniu jest w stanie przetrwać wiele dekad. Jeśli zatem chcesz zdecydować się w najbliższym czasie na budowę domu, zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty! Zajmujemy się produkcją konstrukcji do domów szkieletowych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy?

Za wyborem tego typu konstrukcji przemawia głównie czas wykonania. Stawia się je naprawdę szybko. W zależności od rodzaju domu można wznieść go w tydzień – w przypadku użycia elementów prefabrykowanych lub do 3 miesięcy, jeśli buduje się go w sposób tradycyjny. Do budowy używamy wysokiej jakości drewna sprowadzanego z państw skandynawskich, które pozbawione jest nadmiaru sęków. Surowiec ten jest czterostronnie strugany oraz poddawany wcześniej procesowi suszenia komorowego w dość wysokiej temperaturze 60 °C, co pozwala na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów oraz zapobiega w przyszłości zainfekowaniu drewna szkodnikami.

Do budowy domu szkieletowego zostają użyte wysokojakościowe materiały o podwyższonym stopniu termoizolacji, a także różne, inne rozwiązania, które pozwalają ograniczyć maksymalnie straty ciepła. Dzięki czemu konstrukcje szkieletowe są nowoczesnymi domami energooszczędnymi. Najczęściej stosowanymi przez nas materiałami izolującymi są wełna mineralna lub pianka poliuretanowa, a od środka ściany domu wykładane są folią paroizolacyjną. Ściany wykonujemy zwykle z płyt OSB i płyt karton-gipsowych. Co więcej, domy szkieletowe mają bardzo dobrą izolację akustyczną. Dźwięki nie rozchodzą się między pomieszczeniami, jednak są tłumione wewnątrz danego pokoju.

Świetna izolacja

Jak wiadomo, drewno należy dobrze zaizolować, aby nie zamokło. Stawiając zatem domy szkieletowe, przykładamy bardzo dużą wagę do ich dobrej izolacji. Wewnątrz wykorzystujemy wysokojakościową folię paroizolacyjną, której zadaniem jest ochrona budynku przed przenikaniem pary wodnej. Na zewnątrz natomiast każdorazowo kładziemy solidną folię wiatroizolacyjną, która wypuszcza wilgoć na zewnątrz z przegrody, a także zapobiega przenikaniu wilgoci do środka domu. Folie te mocujemy do ścian przed wykończeniem ich określonymi płytami.

Dowolne wykończenie

Choć wielu osobom domy szkieletowe nadal kojarzą się wyłącznie z domkami letniskowymi, jest to błędne przekonanie. Konstrukcje te można w zasadzie wykończyć w dowolny sposób, stosując wiele rozwiązań charakterystycznych dla budynków murowanych, rezygnując, np. z drewnianej oblicówki.

Domy szkieletowe – komu zlecić?

Warto pamiętać, że chcąc cieszyć się z solidnego i przede wszystkim wytrzymałego domu szkieletowego, warto zdecydować się na sprawdzoną firmę, która zajmie się nie tylko stawianiem budynków, ale również produkcją komponentów. Wysoka jakość poszczególnych elementów takich domów, pozwala mieć pewność, że będzie on służył przez wiele dekad.

Zadzwoń do naszego doradcy, który pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich wymagań i budżetu.