Okna Euro – czym się charakteryzują i dlaczego warto je wybrać?

Wybór najlepszych okien do domu czy mieszkania powinien być podyktowany nie tylko względami estetycznymi, ale uwzględniać też kwestie praktyczne i ekonomiczne. Okna Euro pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, nie sprawiają problemu w przypadku konserwacji czy mycia. Ich wygląd można dopasować do stylu całego budynku. Czym charakteryzują się okna typu Euro? Dowiedz się o ich zaletach i wykorzystaj je w swoim domu!

Czym są okna Euro?

Okna typu Euro opracowano z myślą o tym, by zapewnić jak najwyższy stopień izolacji termicznej w budynkach oraz wyciszyć wnętrza od hałaśliwego wiatru czy zacinającego deszczu. Okna Euro wpasowują się w europejskie warunki klimatyczne, są najczęściej wykorzystywanym typem okien w budownictwie. 

Konstrukcja okien Euro

Za sprawą wzmocnień wewnątrz ram okiennych, okna europejskie są odporne na działanie czynników zewnętrznych, m.in. na deformacje spowodowane skokami temperatury. Okna Euro zapewniają również świetną izolację akustyczną i termiczną dzięki zastosowaniu 2 lub więcej komór, choć dostępne są także standardowe modele okien z 1 komorą. 

Zewnętrzna komora służy do odprowadzania wody, a komora okienna sąsiadująca bezpośrednio z pomieszczeniem pełni rolę izolatora i pozwala utrzymać optymalną temperaturę w budynku. Ponadto, między szybami znajduje się warstwa powietrza, która również zabezpiecza budynek przed stratami ciepła.

Ramy okienne są odpowiednio uszczelnione w miejscach styku ze skrzydłami okiennymi. Uszczelki dodatkowo poprawiają właściwości izolacyjne całego okna, redukują powstawanie przeciągów oraz odgłosów dochodzących z zewnątrz.

Drewniane okna Euro dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do wyglądu całego budynku, jak i stylu danego wnętrza. W firmie Dudek Group możliwe jest wykonanie okien o innej kolorystyce zewnętrznej i wewnętrznej, by zapewnić klientom zaaranżowanie domu z dbałością o każdy detal.

Zalety okien Euro

  • Izolacja termiczna

Podwójne lub potrójne szyby wraz z warstwą powietrza pomiędzy nimi mocno redukują wydostawanie się ciepła (podczas zimy) lub chłodu (latem) na zewnątrz domu. To z kolei przekłada się na zmniejszenie strat energetycznych oraz obniżenie rachunków za ogrzewanie lub klimatyzację.

Warto zwrócić uwagę na liczbę szyb w oknie – im więcej komór, tym lepsza jest izolacja cieplna.

  • Efektywność energetyczna

Doskonałe właściwości izolacyjne sprawiają, że okna Euro są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Sprawdzą się zarówno w ekologicznych domach, jak i mieszkaniach w bloku.

  • Izolacja akustyczna

Budowa okien Euro gwarantuje ciszę i spokój we wnętrzach, nawet gdy na zewnątrz zacina wiatr i deszcz lub hałasują sąsiedzi.

  • Trwałość

Okna Euro wykonane są z wytrzymałych komponentów, odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Ramy okienne nie blakną pod wpływem działania słońca, nie wymagają częstego malowania czy konserwacji.

  • Łatwe użytkowanie

Mechanizmy otwierania i zamykania okien europejskich zapewniają płynną, bezawaryjną pracę okien na wiele lat. Zarówno ramy, jak i szyby łatwo wyczyścić.

  • Ochrona przed promieniami UV 

Szyby okien Euro mogą być wyposażone w specjalne powłoki, które odbijają część promieniowania słonecznego. W ten sposób ramy okien, jak i wnętrze domu nie będzie blaknąć pod wpływem intensywnego nasłonecznienia.

Podsumowanie 

Konstrukcja okien typu Euro czyni z nich doskonałe i trwałe rozwiązanie do ekologicznych domów i mieszkań. Okna europejskie cechuje świetna izolacja przed hałasem oraz zmianami temperatur, co przekłada się m.in. na obniżenie wydatków na klimatyzację i ogrzewanie pomieszczeń. Możliwość dostosowania modelu oraz kolorystyki okien zarówno do zewnętrznej części budynku, jak i stylu pomieszczeń pozwala zadbać o estetyczny wygląd całego domu

Spis Treści

Powiązane posty