CO TO SĄ OKNA EURO?

Dobrej jakości stolarka okienna być może jest niemałym wydatkiem, natomiast niezwykle opłacalnym! Warto zdecydować się na okna wysokiej jakości, które będą służyć Ci przez wiele lat. Z pewnością takimi profilami są okna typu Euro, niezwykle popularne w Polsce systemy z wieloletnią tradycją. Co charakteryzuje okna typu Euro? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Okna Euro – czym się charakteryzują?

Okna Euro są sprawdzoną konstrukcją, która stosowana jest od wielu lat w Polsce oraz w Europie Zachodniej. Są to typowe profile drewniane, które bardzo łatwo się użytkuje, a także poddaje cyklicznej konserwacji.

Dzięki temu, że okna typu Euro wykonywane są bardzo często na specjalne zamówienie, klienci mogą zdecydować się zarówno indywidualne:

  • wymiary
  • kolory
  • kształty stolarki okiennej

Pozwala to na łatwe dopasowanie ich stylistyki do wnętrz budynku.

Okna Euro- z jakich materiałów?

Okna typu Euro produkowane są z drewna wysokiej jakości, dzięki czemu wyróżnia je naturalny design. Do produkcji wykorzystuje się przede wszystkim drewno klejone warstwowo lub drewno lite. Systemy okienne Euro są również świetnie zabezpieczone warstwą impregnatu bądź farby malarskiej, co zapewnia im ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz drobnymi uszkodzeniami.

Okna Euro z nakładką – co to?

Co ciekawe, sporą popularnością cieszą się także okna drewniane z nakładką aluminiową. Profile te łączą zatem zalety naturalnego drewna z trwałością aluminium. Ta nowoczesna konstrukcja pozwala w znacznym stopniu zwiększyć wytrzymałość danego produktu. Okładziny aluminiowe nadają także ciekawego charakteru i wyglądu elewacji.

Okna Euro – jakie mają zalety?

Okna Euro mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim profile te cechuje świetna izolacja termiczna, można je montować zarówno w domach położonych blisko miasta, jak i budynkach zlokalizowanych w górach, czy niedaleko wybrzeża, gdzie występują silne podmuchy wiatru. Są to zatem systemy okienne, które idealnie wpasują się w model domu energooszczędnego.

Okna Euro – czy zapewniają izolację akustyczną?

Ponadto profile te cechują się wodoszczelnością oraz przepuszczalnością powietrza klasy 3 lub 4, gdzie wartość 4 oznacza najbardziej szczelne okno. Warto również wspomnieć o izolacji akustycznej. W zależności od wybranego pakietu szybowego okna typu Euro wyróżnia izolacja akustyczna na poziomie od 32 do 40 dB.

Oznacza to, że są one w stanie świetnie wygłuszyć dźwięk panujący wewnątrz budynku, ponieważ zwykle dochodzi on do mniej więcej 40dB. Co ciekawe, w obszarze zabudowanym poziom hałasu nie przekracza zazwyczaj 60 dB w dzień oraz 50 dB w nocy. Te wartości pokazują, że systemy okienne typu Euro bardzo dobrze radzą sobie z tłumieniem nadmiaru dźwięków.

Podsumowanie

Okna typu Euro to nowoczesne systemy okienne montowane przede wszystkim w Europie Zachodniej oraz Polsce. Są to okna drewniane wyprodukowane z wysokojakościowego surowca, cechują się między innymi: świetną izolacją akustyczną, termiczną, wodoszczelnością, a także designerskim wyglądem. Zamawiając okna typu Euro, można dopasować je do własnych potrzeb, decydując się tym samym na konkretny wymiar, kolor lub kształt.

Spis Treści

Powiązane posty