Okna drewniano-aluminiowe czy PCV?

Okna zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, chronią przed hałasem, zapewniają komfort termiczny. Stanowią także element wystroju. Wybór okien koniecznie należy więc dobrze przemyśleć. Wśród możliwych rozwiązań znajdują się okna drewniano-aluminiowe i PCV. Czym charakteryzują się wspomniane modele? 

Okna drewniano-aluminiowe

Rama okna drewniano-aluminiowego jest wykonana z drewna, a jej zewnętrzna strona pokryta jest aluminiowym profilem. Taka konstrukcja łączy w sobie najlepsze cechy obu materiałów. Aluminiowy profil wzmacnia ramę, dzięki czemu okno może mieć większą powierzchnię. Drewniana rama zapewnia izolację termiczną, jest lekka, stabilna i nie odkształca się. Okna tego typu wykazują wysoką odporność na różnice temperatur.

Niebagatelną zaletą tego rozwiązania jest elegancki i elegancki wygląd okna drewniano-aluminiowego. Drewno nadaje oknom szlachetny i uniwersalny charakter korespondujący z każdym stylem wystroju. Aluminiowa rama z zewnątrz podkreśla nowoczesny wygląd oraz chroni drewno przed wilgocią. 

Okna drewniano-aluminiowe, a właściwie ich drewniane elementy wymagają konserwacji i co kilka lat należy je pokrywać warstwą lakieru zabezpieczającego. Cena okien drewniano-aluminiowych jest wyższa niż w przypadku innych rozwiązań, ale jakość ich wykonania, wygoda eksploatacji  i efekt wizualny warte są swojej ceny.

Okna PCV

Okna PCV to popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie, głównie za sprawą niskiej ceny i braku konieczności konserwacji. Ramy okna są wykonane z plastiku, co umożliwia zastosowanie szerokiej gamy kolorów, jednak najpopularniejszy jest kolor biały.

Okna PCV zapewniają dobrą izolację, chronią przed hałasem, prezentują się estetycznie. Dużą zaletą okien plastikowych jest to, że nie trzeba ich konserwować, a utrzymanie ich w czystości, nie sprawia najmniejszych problemów. Ponadto, są odporne na wilgoć oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mimo iż wraca moda na okna drewniane, okna PCV nadal są bardzo popularne.

Jak widać, każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Warto więc, byśmy dokładnie przeanalizowali kwestie, na których zależy nam najbardziej i na tej podstawie podjęli decyzję. W razie wątpliwości możemy skonsultować się ze specjalistą.

Spis Treści

Powiązane posty